Nigdy nie poznasz miłości dopóki się jej nie poddasz (z filmu "Polubić czy poślubić")

piątek, 1 marca 2013

Seket związany z allegro...

Hej,

Jakiś czas temu zaczęłam brać udział w licytacjach na allegro. Czasem jest tak że ktoś sprzedaje coś nowego w okazjonalnej cenie np. super sukienkę lub używanego, ale w stanie b. dobrym lub wręcz idealnym - mam na myśli podręczniki na studia na przykład :) Nowe wydania są b. kosztowne - taki "Podręcznik projektowania architektoniczno-budowlanego" Neuferta (biblia architektów można by rzec) kosztuje ponad 100zł! Od wczoraj poluję na allegro na jego wydanie z 2007r.. Sprzedawca zaczął licytować bez ceny minimalnej a dzisiaj jest już 31zł. Klienci się nawzajem biją o tę książkę bo za taką cenę każdy chce ją mieć.

No właśnie i tu nasuwa się pytanie jak wygrać taką licytację i żeby jeszcze nie stracić?
A otóż jest na to sposób :) Wchodzicie na stronę www.snajper.net i rejestrujecie się wpisując swój login z allegro i hasło. To strona która pozwala Wam wygrać daną licytację w 99%. W odpowiednie pole ("Nowy strzał") wklejacie link do licytacji która Was interesuje a następnie wpisujecie w polu pt. "Maksimum" najwyższą kwotę jaką jesteście w stanie zapłacić za daną rzecz.


Czy zapłacę maksymalną deklarowaną kwotę? (ze strony snajper.net)

Snajper działa wg takich samych zasad jak zwykły użytkownik licytujący na aukcjach. Oznacza to, że stosują się do niego wszystkie reguły ustanowione przez serwisy aukcyjne (Allegro, eBay, itp.).

Kwota, którą podajemy przy strzale jako swoje 'maksimum' jest licytowana przez Snajpera o wyznaczonej porze. Snajper nie patrzy jaka jest w danej chwili najwyższa oferta, aby ją minimalnie przebić, ale od razu składa Twoją maksymalną ofertę.

W tym momencie do gry wchodzą mechanizmy zastosowane w serwisach aukcyjnych, które powodują, że przebijasz rywali tylko o tyle ile trzeba, czyli o minimalną kwotę.

Efekt jest zatem taki, że

płacisz najmniej jak to możliwe

Zatem uzyskaliśmy pożądany efekt: zalicytować bardzo późno i zapłacić jak najmniej (nie przepłacić).

Przykład:
Aktualnie na aukcji prowadzi użytkownik kowal159. Widzimy, że jego wyświetlona stawka to 50 zł (załóżmy, że to jego maksymalna oferta). Ustawiamy strzał na 100 zł. Snajper licytuje w ostatnich sekundach 100 zł, ale Allegro przebija tylko minimalną kwotę i w efekcie wygrywamy przedmiot za 51 zł.

Wyjątkami od reguły mogą być (choć nie muszą) aukcje z ceną minimalną i wieloprzedmiotowe. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami licytacji w aukcjach z ceną minimalną i wieloprzedmiotowych.


Myślę, że trochę Wam pomogłam, aczkolwiek znajdą się tacy co już o tym wiedzieli:)

Przepraszam Was za chaotyczność:)
Pozdrawiam!
D.

6 komentarzy:

 1. znałam i kiedyś używałam
  teraz nie korzystam...

  OdpowiedzUsuń
 2. Dwa razy robilam zakupy na allegro. Jakoś od tamtej pory nie miałam potrzeby/okazji. Ale informacja na pewno się przyda. Kto wie kiedy bede musiala skorzystać. Także dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawa sprawa :) ja zazwyczaj korzystam z "Kup Teraz", rzadko biorę udział w aukcjach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za info, pojęcia nie miałam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Eeeej świetne ! Nie miałam pojęcia, chętnie skorzystam w przyszłości :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Coś słyszałam o tym "snajperze", ale nigdy nie wiedziałam jak dokłądnie to działa :P Dzięki za info :D

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Anonimowych użytkowników proszę o podpisanie się.
Wpisy mające na celu tylko i wyłącznie autopromocje blogów lub wulgaryzmy będą usuwane.
Jeśli uznam, że Twój blog jest interesujący sama dodam go do subskrypcji :)